Isle of Man TT lenktynės

Prie Didžiosios Britanijos krantų, vidinėje Airijos jūroje yra tokia Meno sala. Šioje smagioje saloje verda turtingas ir benzinu kvepiantis gyvenimas, tad ji yra puikiai žinoma tarp lenktynių aistruolių.
Isle of Man TT lenktynės

Čia vyksta legendinės „Isle of Man TT“ motociklų lenktynės. TT – Tuorist Trophy, tęsiasi jau daugiau nei šimtą metų, o prasidėjo nuo to, kad Didžiojoje Britanijoje įvedus griežtus greičio limitus motociklistai pradėjo traukti į šią sąlą, kurioje greičio apribojimas neatsirado ir šiandien.

“Isle of Man TT” – lenktynės pritraukia pačius drąsiausius ir greičiausius motociklų sporto asus iš viso pasaulio. Tai – pats pavojingiausias tokio tipo sporto renginys pasaulyje.

Gali būti, kad tai pačios pavojingiausios lenktynės pasaulyje. Skaičiuojama, kad nuo varžybų pradžios šioje saloje žuvo daugiau nei 200 motociklininkų. Negana to, kiekvienais metais šis skaičius vis auga.

Lenktynių trasą sudaro 60,5 km ilgio viešojo naudojimo keliai aplink Meno salą – siauros miestelių gatvės bei užmiesčio keliai. Įdomu tai, kad kai kurios greitkeliu vadinamo dviejų eismo juostų pločio užmiesčio kelio vietos net ir paprastą dieną neturi jokių greičio apribojimų – kaip ir Vokietijos autobanuose, čia galima lėkti nors ir 300 km/h greičiu. Jei tik sugebi.

Dešimtys tūkstančių karštų pojūčių ir adrenalino fanų susirenka pažiūrėti šio renginio. Motociklininkai čia ne tik lekia saulės įkaitintu ar lietaus vandens nuplautu gatvės trasos paviršiumi, bet ir, tiesiogine prasme, skrieja oru. Sakoma, kad jei trasa būtų bent kiek saugesnė, lėtesnė ir nuobodesnė, TT lenktynės netektų savo auros. Visi čia atvykstantys žino – lenktyniauja dėl gero rezultato ir dėl savo gyvybės.

Norint susipažinti daugiau rekomenduojama pasižiūrėti šiuos du dokumentinius filmus apie šį reiškinį. Tikrai nesigailėsi tam skirto laiko.

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *